Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > V Trnavskom kraji stúpol počet chorých na chrípku, zatvorili sedem materských škôl

V Trnavskom kraji stúpol počet chorých na chrípku, zatvorili sedem materských škôl

Dalšie články v kategórií

TRNAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – V Trnavskom kraji v tomto týždni pre chrípku zatvorili sedem materských škôl, z toho tri v okrese Hlohovec, dve v okrese Galanta a po jednej v okresoch Trnava a Skalica.

Lekári v kraji počas týždňa diagnostikovali 6 576 akútnych respiračných ochorení, z toho bolo 793 chrípke podobných ochorení. V porovnaní s predchádzajúcim týždňom je to pri respiračných ochoreniach takmer rovnaký stav a pri chrípke vzostup o 10 percent.

Najvyššia chorobnosť spomedzi okresov bola zaznamenaná v okrese Trnava. Z hľadiska veku bolo najviac chorých v skupine detí do päť rokov. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení bol v 1,3 percenta prípadov hlásený komplikovaný priebeh, najčastejšie zápal prínosových dutín. Z hľadiska intenzity dosahuje chrípka v Trnavskom kraji úroveň sporadického výskytu.

Agentúru SITA informovali Dagmar Kollárová a Anna Sedláčková z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Trnave.Viac k témam: chrípka, materské školy
Zdroj: Webnoviny.sk - V Trnavskom kraji stúpol počet chorých na chrípku, zatvorili sedem materských škôl © SITA Všetky práva vyhradené.