Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Stanovisko Fica je jasné, komentuje Kaliňák špekulácie o jeho odchode na ústavný súd

Stanovisko Fica je jasné, komentuje Kaliňák špekulácie o jeho odchode na ústavný súd

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) - Stanovisko premiéra Roberta Fica (Smer-SD) o jeho presune na Ústavný súd SR je podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) zrozumiteľné a jasné. Ako dodal, nie je potrebné sa v súčasnosti zaoberať podobnými špekuláciami.

"Ak som dobre čítal vyjadrenie premiéra k tejto téme, tak bolo jasné a prehľadné, chápem, že je to dobrá živná pôda pre rôzne analýzy alebo dohady, ale ja kuloárne reči zásadne nekomentujem," uviedol po rokovaní vlády v stredu Kaliňák.

Téma nie je podľa ministerky aktuálna


Reagoval aj na otázku, či by si zloženie vlády vedel po premiérovom odchode predstaviť. "Je tu možnosť, že keď absolvujem dobre výcvik, môžem byť kozmonautom," odpovedal minister s úsmevom.

Odporúčame:
Remišová si nevie predstaviť, aby v právnom štáte bol premiér Fico na poste ústavného sudcu

Ani podľa podpredsedníčky vlády a ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) nie je téma premiérovho odchodu na ústavný súd aktuálna. "Nemôžem sa k tomu vyjadriť, pretože takáto možnosť zatiaľ v rámci koalície neodznela," uzavrela Žitňanská.

Fico kandidatúru nepripustil


Informáciu o možnom odchode premiéra zverejnil Denník N, keď informoval, že vo februári 2019 sa skončí funkčné obdobie deviatim sudcom Ústavného súdu SR vrátane predsedníčky Ivetty Macejkovej. "Na jeseň by mal parlament zvoliť 18 kandidátov, z ktorých prezident Andrej Kiska vyberie deväť sudcov a zároveň aj vymenuje predsedu Ústavného súdu SR," uviedol denník.

Premiér kandidatúru zatiaľ nepripustil. „Mojou ambíciou je, a už som to niekoľkokrát zdôraznil, doviesť stranu Smer k piatemu víťazstvu vo voľbách a k štvrtej účasti vo vláde,“ zareagoval pre Denník N na otázku, či zvažuje kandidatúru.Viac k témam: Lucia Žitňanská, Robert Fico, Robert Kaliňák, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Stanovisko Fica je jasné, komentuje Kaliňák špekulácie o jeho odchode na ústavný súd © SITA Všetky práva vyhradené.