Úvod > Spravodajstvo > Šport > Spečatené, Peter Pekarík predĺžil kontrakt s Herthou Berlín

Spečatené, Peter Pekarík predĺžil kontrakt s Herthou Berlín

Dalšie články v kategórií

BERLÍN 14. februára (WebNoviny.sk) - Slovenský futbalový reprezentant Peter Pekarík a nemecký klub Hertha Berlín sa dohodli na predĺžení vzájomnej spolupráce. Infofmuje o tom klubový web.

"Pán Spoľahlivý"


Hertha neuviedla dĺžku trvania nového kontraktu, podľa webu transfermarkt.de by malo ísť o zmluvu do roku 2020. Tá doterajšia platila do konca tejto sezóny. Tridsaťjedenročný pravý obranca je súčasťou kádra Herthy od roku 2012, príležitostne nosí kapitánsku pásku.

Odporúčame:
Peter Pekarík kapitánom pri výhre Herthy, v I. bundeslige aj víťazstvá Bayernu a Dortmundu

"Peter je pre Herthu nesmierne dôležitý hráč. Stal sa z neho \'Pán Spoľahlivý\' - pre jeho konzistentné výkony. So svojimi skúsenosťami je vzorom pre mladších hráčov. Sme veľmi radi, že s klubom spojil svoju budúcnosť," povedal športový riaditeľ berlínskeho klubu Michael Preetz.

Do Berlína prišiel z VfL Wolfsburg


Žilinský rodák, pevná súčasť zadných radov slovenskej reprezentácie, prišiel do Berlína z VfL Wolfsburg, v minulosti pôsobil aj v tureckom Kayserispore, Dubnici nad Váhom a v rodnom meste v MŠK. V drese Herthy má na konte 146 zápasov a dva góly.

"Herthu mám v srdci a v podstate je súčasťou mojej rodiny. V ostatných rokoch klub napreduje; o to je pre mňa cennejšie, že som bol jeho súčasťou. Teším sa na nové výzvy, naďalej budem odvádzať maximum. Všetci sme na ceste a spoločne chceme uspieť," skonštatoval Pekarík.Viac k témam: futbal, Hertha Berlín, I. bundesliga, Peter Pekarík
Zdroj: Webnoviny.sk - Spečatené, Peter Pekarík predĺžil kontrakt s Herthou Berlín © SITA Všetky práva vyhradené.