Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Slovenský profesionálny vojak zomrel v Bosne a Hercegovine, pôsobil v operácii ALTHEA

Slovenský profesionálny vojak zomrel v Bosne a Hercegovine, pôsobil v operácii ALTHEA

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) - V Bosne a Hercegovine zomrel v stredu napoludnie slovenský vojak, 42-ročný major Peter Pavlovský zo Zamaroviec, ktorý pôsobil v operácii ALTHEA.

Bol príslušníkom Veliteľstva Pozemných síl Ozbrojených sil SR, pôsobil v dvoch operáciách v Afganistane a aktuálne bol vyslaný v tretej operácii.

"Dnes ráno sa mu náhle zhoršil zdravotný stav, okamžite mu bola poskytnutá lekárska pomoc priamo v mieste nasadenia v kempe Butmir v Sarajeve. Bol prevezený do nemocnice, kde zomrel," uviedla v tlačovej správe hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Odporúčame:
Opozícia podporuje modernizáciu armády, transparentnosť je však podľa Galka nedostatočná

Minister obrany Peter Gajdoš (SNS) a náčelník Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Milan Maxim vyjadrili v mene celého ministerstva a ozbrojených síl rodine a pozostalým úprimnú sústrasť. Rezort obrany zabezpečí prevoz profesionálneho vojaka na Slovensko bezprostredne po vybavení všetkých potrebných povolení.Viac k témam: Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš, slovenský vojak
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský profesionálny vojak zomrel v Bosne a Hercegovine, pôsobil v operácii ALTHEA © SITA Všetky práva vyhradené.