Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Foto: Colníci našli v českom aute viac ako dva kilogramy marihuany, obvinený Zdenko sa priznal

Foto: Colníci našli v českom aute viac ako dva kilogramy marihuany, obvinený Zdenko sa priznal

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA/BRODSKÉ 9. novembra (WebNoviny.sk) - Viac ako dva kilogramy marihuany objavili colníci v českom Mercedese pri bežnej kontrole na hraničnom priechode Brodské.

Drogy strážil pitbull


Drogy počas cesty strážil pitbull. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, auto, v ktorom boli dvaja Česi vo veku 29 a 31 rokov, prehľadali colníci za pomoci služobného psa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Colníci objavili v českom Mercedese marihuanu

Zoro označil čiernu tašku v zadnej časti vozidla, ktorú mal predtým pod dozorom pitbull. V taške bolo plné vrece so sušenou rastlinou. Prípad prevzala polícia a vyšetrovateľ z drogového zločinu obvinil mladšieho z mužov, 29-ročného Zdenka. Ten sa k činu priznal. Spracovaný bol aj návrh na jeho väzobné stíhanie. Hrozí mu 10 až 15 rokov za mrežami.

Tretí úlovok služobného psa Zora


Zo zaisteného množstva by sa dalo pripraviť minimálne 9 400 dávok. Podľa informácií trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej pri predaji na čiernom trhu mohol za toto množstvo zinkasovať od 10- do 31-tisíc eur.

Fena v aute mala slúžiť na krytie, aby zmarila prácu psa colníkov. Tomu sa však drogy aj napriek tomu podarilo nájsť. Za posledný týždeň je to už tretí úlovok trnavských colníkov a služobného psa Zora. Minulý piatok na diaľničnom odpočívadle Sekule objavili marihuanu u bratislavskej a galantskej posádky.Viac k témam: colníci, drogy, hraničný priechod Brodské
Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Colníci našli v českom aute viac ako dva kilogramy marihuany, obvinený Zdenko sa priznal © SITA Všetky práva vyhradené.