Úvod > Spravodajstvo > Slovensko > Danko a Fico popreli stretnutie s Kiskom, na ktorom mal odmietnuť kandidatúru za prezidenta

Danko a Fico popreli stretnutie s Kiskom, na ktorom mal odmietnuť kandidatúru za prezidenta

Dalšie články v kategórií

BRATISLAVA 14. februára (WebNoviny.sk) - Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) v stredu na tlačovej besede presne nepovedal, či sa s ním a s predsedom vlády Robertom Ficom (Smer-SD) stretol prezident Andrej Kiska, kde im oznámil, že už nebude kandidovať na post hlavy štátu.

„Žasnem, ako je každý informovaný o privátnych stretnutiach,“ povedal a dodal, že nie je zástanca ukazovania privátnych sms správ. „Nedisponujem vecami, o ktorých som dnes čítal,“ uviedol Danko. Premiér Fico na otázku o Kiskovej kandidatúre uviedol, že ústavní činitelia sa stretávajú a debatujú. "Najvyšší ústavní činitelia sa stretávajú, čo je podstatné pre túto krajinu," povedal Fico.

O stretnutí najvyšších ústavných činiteľov informoval portál aktuality.sk s tým, že sa na ňom okrem iného zaoberali aj budúcoročnými prezidentskými voľbami. Na niekoľkohodinovom stretnutí podľa portálu Kiska informoval, že na post hlavy štátu už viac kandidovať nebude.

Odporúčame:
Prezident Kiska má najväčšiu dôveru, ľudia najmenej veria Kotlebovi

"Dôvodov, prečo Kiska nechce obhajovať svoj mandát, je zrejme viacero. Podľa dobre informovaných zdrojov sa mal prezident vyjadriť, že chce vidieť vyrastať svoje dieťa, ktoré sa im s manželkou prednedávnom narodilo," píše portál a dodáva, že v kuloároch sa hovorí aj o politickom nátlaku niektorých politikov Smeru-SD a ďalších diskreditačných materiáloch týkajúcich sa Kiskovej kampane, resp. účtovníctva jeho firiem.Viac k témam: Andrej Danko, Andrej Kiska, prezident SR, prezidentské voľby, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Danko a Fico popreli stretnutie s Kiskom, na ktorom mal odmietnuť kandidatúru za prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.