hlohovec.Virtualne.sk
Informačný portál o živote v meste a okolí

Delegáciu na Valné zhromaždenie OSN povedie prezident Kiska

;-firm-name-;

BRATISLAVA 13. augusta (WebNoviny.sk) - Delegáciu SR počas úvodnej časti 72. Valného zhromaždenia OSN povedie prezident Andrej Kiska. Jeho zástupcami by mali byť štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok a stály predstaviteľ SR pri OSN Michal Mlynár. Uvádza sa to v návrhu účasti delegácie zverejnenom na stránke slov-lex.sk.

Odporúčame:
Prezident Kiska udelil milosť matke piatich detí

Predsedom 72. VZ OSN bude slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Valné zhromaždenie sa začne 12. septembra, rozprava, na ktorej sa zúčastňujú hlavy štátov a vlád, sa začne 19. septembra. Kiska vystúpi s prejavom hneď v prvý deň rozpravy ako šiesty v poradí.

Vystúpi aj prezident


"Prezident Kiska v národnom vystúpení potvrdí pozície SR vo vzťahu k najzávažnejším otázkam aktuálneho politického, bezpečnostného diania, ako aj voči dlhodobým prierezovým prioritám OSN i aktuálnym výzvam," píše sa v predkladacej správe k návrhu delegácie s tým, že udržateľný mier, rešpektovanie medzinárodného práva, prevencia konfliktov a reforma bezpečnostného sektora, efektívne fungovanie organizácie združujúcej 193 štátov spolu s ochranou práv jednotlivca, dôstojnosti ľudského života a planéty sú hlavnými hodnotami a princípmi, ktoré Slovensko bude počas 72. VZ OSN aktívne presadzovať.

168 bodov


Do rokovacej agendy 72. VZ OSN predbežne zaradili 168 bodov reflektujúcich dlhodobé aktivity OSN, aktuálne globálne trendy, medzinárodné hrozby, ako aj regionálne otázky.

Agenda pokrýva oblasti udržateľného hospodárskeho rastu a rozvoja, udržiavania medzinárodného mieru a bezpečnosti, rozvoja v Afrike, dodržiavania ľudských práv, koordinácie humanitárnej pomoci, súdnictva a medzinárodného práva, odzbrojenia, boja proti drogám, prevencie kriminality a boja proti všetkým formám terorizmu. Uvedené spektrum dopĺňajú body venované administratívnym záležitostiam, vrátane reformy OSN a revitalizácie VZ OSN.

Sprievodné podujatia


Nad rámec všeobecnej rozpravy sa bude konať viacero sprievodných podujatí na vysokej úrovni venovaných kľúčovým témam v agende OSN. Tento rok budú stretnutia venované opatreniam na boj proti sexuálnemu násiliu, posilneniu postavenia žien a boju proti páchaniu násilia na ženách či budovaniu kvalitnej infraštruktúry.

Ich úlohou je upozorniť medzinárodné spoločenstvo na uvedené problematiky, poskytnúť príležitosť na výmenu skúseností, názorov či odporúčaní a vzbudiť potrebné politické momentum na efektívne riešenie identifikovaných výziev.

Slovensko má naďalej záujem


Ako sa ďalej pripomína v predkladacej správe, SR má záujem sa naďalej aktívne podieľať na činnosti hlavných orgánov OSN. Po pôsobení v Bezpečnostnej rade OSN v rokoch 2006 – 2007, v Rade OSN pre ľudské práva v rokoch 2008 – 2011, v Hospodárskej a sociálnej rade OSN (ECOSOC) v rokoch 2010 – 2012 vrátane predsedníctva v roku 2012, predložilo Slovensko kandidatúru do Rady OSN pre ľudské práva (HRC) na funkčné obdobie 2018 – 2020, ktorú pravdepodobne aj získa.

Rovnako sa uchádza o nestále členstvo v Bezpečnostnej rade OSN na obdobie rokov 2028 – 2029. Zároveň má kandidáta Petra Tomku na znovuzvolenie do Medzinárodného súdneho dvora na roky 2021 – 2030.Viac k témam: Andrej Kiska, Valné zhromaždenie OSN
Zdroj: Webnoviny.sk - Delegáciu na Valné zhromaždenie OSN povedie prezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.


 

Nakupujte cez WEBYSHOPPING

 • Zvárací invertor KITin 190

  Zvárací invertor KITin 190

  Jednofázový invertorový zvárací stroj pre zváranie obalenou elektródou a metódou TIG určený na profesionálne využitie

   449,00 €
  Bonus Pri objednaní zľava 1% z ceny
 • Kopírovací stroj CANON iR 2318

  Kopírovací stroj CANON iR 2318

  Toto priestorovo úsporné zariadenie poskytuje vysoko účinné čiernobiele kopírovanie a možnosť miestnej tlače cez USB pri rýchlosti 18 str. za min./kópií za min. Vďaka voliteľnej sieťovej tlači a skenovaniu je toto cenovo dostupné zariadenie ideálne pre malé kancelárie.

   583,10 €
  Bonus Pri objednaní zľava 1% z ceny

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -4.49 €
BonusCard
 • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
 • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
 • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

VYUŽÍVAJTE VÝHODY NAKUPOVANIA s VIRTUÁLNOU WEBYSHOPPING BONUS CARD

Vernostný bonus pre tento produkt je -5.83 €
BonusCard
 • Registráciou získavate vernostný bonus vo výške najmenej 1 % z ceny pri nákupe akéhokoľvek produktu a všetky ďalšie výhody
 • Bonus card získava každý registrovaný klient, je úplne zadarmo, získava sa automaticky registráciou pri prvom nákupe
 • Bonus card nie je limitovaná ani veľkosťou nákupu ani počtom nákupov

AKTUÁLNE SPRAVODAJSTVO

Rokovanie vlády prebehne písomnou formou, Fico tak čiastočne ustúpil Dankovi
Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru, zvýšili sa výnosy z amerických dlhopisov
Maročan, ktorý dobodal ľudí v meste Turku, skončil vo väzení
Zistili príčinu smrti známeho komika, Jerry Lewis zomrel v dôsledku ischemickej kardiomyopatie
Celtic Glasgow napriek prehre postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov
Žena vysúdila 417 miliónov od Johnson & Johnson, ich produkty jej mali spôsobiť rakovinu

Recept dňa

Primátorské pirohy

- na 30-35 kusov
250 g varených zemiakov
½ kg hladkej múky
voda
olej
kyslá smotana
kôpor

Plnka:
1 vajce
250 g tvarohu
soľ

Uvarené zemiaky nechajte vychladnúť, potom ich roztlačte a zmiešajte s múkou a vodou. Vypracujte vláčne cesto. Vyvaľkajte ho na tenký, asi 2 až 3 mm plát. Pokrájajte na štvorce. Plnku klaďte na štvorce, preložte do trojuholníka a okraje spojte. V horúcom oleji vyprážajte z oboch strán dozlatista. Podávajte s kyslou smotanou ochutenou posekaným kôprom.

Plnka: Tvaroh vymiešajte so soľou a s vajcom.

Dobrá rada

Upchatý odtok nielen v kuchyni

Nalejte pol deci 8% octu a nasypte za trošku kopcovitú lyzičku sódy bikrabóny. Keď prestane vytvárat bubliny, pridajte ešte jednu lyžičku sódy a opakujte až pokým nevystupujú bubliny von z výlevky. Počkajte kým prestane syčať a zalejte horúcou vodou. Nechajte vetrať!!! Tento spôsob len keď je veľmi upchatý odtok! Pre zamedzenie upchatia použite len pol deci octu a jednu lyžičku sódy!

Stavebník

Opracovanie kameňa na altánok

Aby váš kamenný altánok vyzeral ako z rozprávky, musíte dodržovať pri jeho murovaní niekoľko pravidiel. Patrí k nim hlavne správny postup pri opracovaní kameňa. Ak potrebujete kameň opracovávať do presných tvarov, máte dve možnosti.

Valid XHTML 1.0 Strict Ověřit CSS!

Internetové služby

Obce v regióne mesta

Hlohovec - Bojničky, Dolné Trhovište, Kľačany, Koplotovce, Leopoldov, Madunice, Pastuchov, Rišňovce, Sasinkovo
Kontakt O nás Reklama Podmienky použitia
lang